1. Aké sú nároky na skladovanie jedál?

Jedlá AdventureMenu je možné skladovať v bežných domácich podmienkach, ideálne v teplotách 1 až 30°C, v suchu a tme. Pri takýchto podmienkach garantujeme trvanlivosť 3 roky.

 

2. Čo ak idem na miesta, kde je teplota oveľa vyššia ako 30°C? Ako dlho mi tam jedlá vydržia a nehrozí ich pokazenie?

Krátkodobo je jedlá možné vystaviť aj oveľa vyšším teplotám okolo 50°C. Jedlá sú testované počas afrických diaľkových rally, keď jedlá vydržali bez jediného problému aj 30 dní. V týchto prípadoch iba neodporúčame jedlá po takejto ceste ďalej skladovať.

 

3. Ako mám naložiť s použitou samo-ohrevnou kapsulou. Nechcem so sebou brať použité kapsule.

Samo-ohrevné kapsule sú po použití (po chemickej reakcii) nezávadné pre životné prostredie. Dajú sa preto vyhodiť do zmiešaného odpadu, alebo aj zahrabať v prírode. Plastový obal samo-ohrevnej kapsule vyhadzujte do plastov.

 

4. Ako sú jedla konzervované, keď neobsahujú žiadne chemické konzervačné látky?

Jedlá sú konzervované pomocou sterilizácie. Princípom takéhoto spôsobu uchovávania potravín je pôsobenie teploty nad 100°C po určitý čas, počas ktorého sa zničia zdraviu škodlivé mikroorganizmy. Následne je jedlo prudko schladené, čím sa docieli zachovanie vitamínov a minerálov.

 

5. Pridáva sa do jedla nejaká voda?

Nie. Jedlá AdventureMenu sú úplne pripravené na konzumáciu a keďže sú sterilizované a nie sušené, nepridáva sa do nich žiadna voda.

 

6. Akým iným spôsobom, než pomocou samoohrevu, sa dajú jedlá ohrievať?

Jedlá sa dajú ohriať dvomi ďalšími spôsobmi.

  1. Vložiť celé vrecko do horúceho vodného kúpeľa a zohrievať po dobu cca 10 minút.
  2. Vyklopiť obsah vrecka do misky, alebo panvice a zohrievať po dobu cca 2 minút.

 

7. Samoohrev mi dostatočne nezohrial jedlo.

V drvivej väčšine prípadov je príliš veľa vody v ohreve. Tu úplne platí príslovie „menej je niekedy viac“. Preto, že ohrev je vypočítaný na presné množstvo vody, ktorú dokáže ohriať na 100°C, väčšie množstvo vody iba spôsobí to, že sa ohrev tzv. utopí a nevytvorí potrebnú teplotu a tým pádom aj paru, ktorá jedlo zohrieva.

Odmeranie správneho množstva vody je pritom veľmi jednoduché. Do prázdneho vrecka, ktoré Vám ostane po samo-ohrevnej kapsule, nalejte vodu po rysku 60ml (150ml pri 50g ohreve) a toto presné množstvo potom prelejte do zipper-bagu s umiestnenou ohrevnou kapsulou a jedlom. Teplé jedlo máte takto zaručené :)

 

8. V čom spočívajú hlavné výhody Adventure Menu (ADM) v porovnaní s lacnejšími konzervovanými jedlami?

Jedlo ADM nie je konzervované v tradičnom význame slova, ale je sterilizované pomocou celosvetovo uznávaného patentu, úplne bez konzervantov, emulgátorov a ďalších chemických látok, ktoré síce jedlo konzervujú, ale zaťažujú ľudský organizmus, spôsobujú problémy s trávením a znižujú výživovú (energetickú) hodnotu jedla.

Ručne vyrábané jedlo je varené z najlepších českých surovín, ktoré sú vyrábané na objednávku, úplne prírodné. Neobsahujú žiadne polotovary, ale ide o hotové plnohodnotné domáce jedlo a pre absenciu chemických prísad si zachováva svoju prirodzenú chuť a vôňu. Vďaka ekologickému systému samo-ohrevu (bez ohňa alebo elektriny) môžete jedlo ohriať a plnohodnotne sa najesť prakticky kdekoľvek; na túrach, v aute, na zjazdovke, na vode, v stane, na chate ...

Aj bez konzervačných látok vydrží jedlo čerstvé tri roky. Táto „záručná“ doba ale bude v budúcnosti pravdepodobne zvýšená, je totiž vyskúšané, že jedlo vydrží čerstvé až osem rokov.

 

9. Aké sú ďalšie výhody – oproti tradičnému vareniu?

Ušetríte čas! Tešíte sa na dovolenku, na víkend alebo proste iba na výlet s priateľmi či rodinou a nechcete drahocenný čas tráviť varením. Alebo na varenie (v kempe, na túre) proste nemáte priestor a prostriedky.

Aj napriek tomu nechcete sebe ani svojej rodine dávať polotovary alebo konzervy, ktoré bývajú ťažko stráviteľné, nedodávajú energiu a nebývajú príliš chutné. Preto je tu variant jedla ADM, ktoré je chutné, plnohodnotné a hotové za pár minút.

 

10. Je toto jedlo určené iba na náročné expedície a pre extrémnych outdoorových športovcov?

Nie. Názov jedla síce evokuje vzťah k dobrodružstvu, k expedíciám a náročným výpravám, ale poctivé české jedlo s rýchlou prípravou si užijete prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Môžete si ho vziať na výlety, na lyže, na vodu, do kempu, ale rovnako dobre ho môžete mať uložené (pokojne aj tri roky) v komore na chate alebo na chalupe.

Keď prídete v piatok po práci, nemusíte sa zdržiavať varením. Rovnako sa vám nemusí chcieť variť doma večer po práci, alebo druhý deň po večierku.

Jedlo ADM môžete prevážať v aute pre prípad, že ostanete uväznený v kolóne, alebo sa z iných neočakávaných dôvodov nedostanete z bodu A do bodu B načas.

Zároveň je jedlo ADM perfektné na vytvorenie si základných zásob potravín pre akékoľvek krízové situácie, pri ktorých skolabuje zásobovanie (rozsiahly a dlhodobý výpadok elektriny – tzv. blackout, vojnový stav, živelná katastrofa, a pod.) Tieto situácie sa síce na prvý pohľad javia ako veľmi nepravdepodobné, ale bohužiaľ, stať sa môžu.

Sušené mäso Jerky je potom skvelým výživovým doplnkom, zdrojom energie a bielkovín, ktoré môžete nosiť vo vrecku a žuť na miesto žuvačky naozaj kdekoľvek.

 

11. Je možné, že vydrží ešte dlhšie ako tri roky?

Áno, jedlo ADM vydrží čerstvé oveľa dlhšiu dobu. V budúcnosti plánujeme zvýšiť trvanlivosť až na šesť rokov. Je však vyskúšané, že jedlo ostáva čerstvé a vhodné na konzumáciu aj po ôsmych rokoch.

 

12. Ako sa musí ADM skladovať? Môžem ho dať do mrazničky?

Nie je nutné, aby ste jedlo ADM skladovali v mrazničke. Naopak, neodporúča sa to. Odporúčame ho skladovať v suchom a tmavom prostredí s teplotou 1-30°C. Jedlá sú však úspešne testované aj v extrémnych podmienkach (púšť Rely Dakar, kde teplota bežne presiahne 50°C) Po otvorení skladujte jedlo v chladničke a spotrebujte do 48 hodín.

 

13. Máte nejaké referencie? Kto jedlo používa?

Adventure Menu intenzívne spolupracuje s extrémnymi športovcami, ktorí potrebujú kvalitné a trvanlivé jedlo do extrémnych podmienok. Sú medzi nimi pretekári na Rely Dakar Míla Janáček a Lukáš Kvapil a ďalší jazdci tímu KM Racing. Zároveň však ADM spolupracuje so všetkými milovníkmi outdoorových aktivít, akou je napríklad aj moderátorka Lucia Výborná. 

Divize distribuce | Naše značky Ledlenser, Leatherman, Wiley X, Setolite
Copyright © 2019 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena